SP Čína

O tom jaké byly závody Světového poháru se už napsalo hodně. Nemá cenu opakovat kauzu překonávání olivové zelené či neuvěřitelné zlepšení čínského týmu. Bojovat na obou frontách za spravedlnost se dá nazvat typickým donkichotstvím. Na západní linii proti vám stojí “power of Jury” a východní fronta je tak vzdálená, že nedosáhnete na žádný hmatatelný důkaz. Sevřeni v kleštích zjistíte, že vám nezbývá nic jiného než důkladné zamyšlení se nad vlastními výkony a jejich analýza pro lepší příští výsledky navzdory nepříznivým okolnostem.

Dlouho jsem své postupy takto důkladně nezkoumal. Celou sezonu mi totiž prakticky všechno vycházelo podle představ. SP v Číně se mi ale nepovedl vůbec, proto je dobré si rozebrat, proč se nepodařilo předvést alespoň uspokojivé výkony. Moje neúspěšnost byla 100%! Důvody vidím v odfláknuté práci s mapou a slabé vnitřní koncentraci. Souvisí to s tím, že je složité být ve formě od dubna až do října a na konci sezony už jen těžko hledáte motivaci pro potřebné světové výkony. Ať už můj pokles formy byl či nebyl nevyhnutelný, stejně jsem se sebou velmi nespokojený a musím se na příští podobné situace lépe připravit.

Krátká trať

Běhat co nejvíce po cestách a do terénu se nepouštět, pokud to nebude nutné. Zároveň dobře rozvrhnout tempo, aby nedošla síla v teplém a vlhkém počasí. Vymyslet si taktiku, to by mi šlo, ale adaptovat se na místní podmínky při závodě, to už je horší. Pokaždé mi v novém terénu trvá, než získám potřebnou sebedůvěru a i když se tentokrát jednalo o jednoduchý terén, stejně jsem nevyřešil všechny krizové situace vhodně. Kde jsem ztratil a jak, si můžete prohlédnout na mapě. Moje postupy jsou červené a lepší varianty mých voleb jsou čárkované v téže barvě. Lepší varianty čárkované modré.

Sprintové štafety

Viděli jste film Asura? … Zřejmě ho už asi nikdy neuvidíte. Ovšem jako přirovnání velmi dobře postačí. Namlsáni předchozími výsledky jistě fanoušci očekávali výsledkovou explozi a zápis do historie v přímém přenosu! Čínské filmové kulisy, stejně jako u výše zmíněného filmu, spolykaly spoustu úsilí a to jak při samotné premiéře (mixových štafet v Číně), tak i při natáčení (kilometrů samozřejmě). Výsledný efekt se ale nedostavil. 3 ze 4 úseků dopadly stejně jako největší přešlap čínského filmového průmyslu a proto jsme si odvezli pouze 5. místo v redukovaném pořadí. Mapa s mými postupy zase ukazuje, kde jsem ztratil na špatných volbách a jednom zatmění mozku – k11. Sypu si popel na hlavu, protože jsem štafetu nepodržel. Důvody neúspěchu? Příliš uspěchaný výkon zaměřený více na předbíhání soupeřů (update: opakované předbíhání soupeřů) než na vlastní navigaci. Další šance je až na MS v Dánsku.

Sprint

Pokročilé stádium mentálního rozpadu, zapsal si týmový doktor do karty pacienta. “Ještě jednou mi pověz, opravdu jsi dnes běžel závod Světového poháru?”
“Hm, běžel.”
“Ty se neumíš dívat do mapy? Kde jsi nechal svou rutinu?” snaží se zpovědník vyprovokovat závodníka všetečnými dotazy k alespoň nějaké aktivitě. Zapůsobí to spíš jako mentální dávidlo.
“Za všechno může tenhle výlet, už mi to leze krkem. Ještě, že už dneska jedeme domů. Nepozřu už žádné nudle ani kuřecí hlavy. Čí to byl nápad běhat OB v Číně na konci října? Beztak to Číňané znali, sakra, to je komedie!”
S úsměvem na tváři doktor přitakává: “věru, velmi konkrétní rozbor závodu, kde na chybách promarníš mládí. Vzchop se trochu! V pondělí ti začíná nová tréninková sezóna.”
I přes veškerou snahu o preciznost si závodník uvědomí, že zkrátka vyčerpal své zásoby rutiny (nebo mu ji zcizil Rutinér?) a nezbylo mu ani sil na důkladný rozbor závodu: “doma u televize bych byl platnější..”

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.