Nachystejte uzenáče!

Slyšeli jste už někdy o pojmu teorie dimenzí? Je to teorie o nekonečném množství vesmírů, kde se realizují všechny možnosti? Ke každému rozhodnutí existuje alternativa v jiné realitě. Takže, kdy startuju?

Nejsem sice Eso Rimmer, ale už jsem vystartoval před měsícem, loppingem kolem vířící singularity, přeletem nad černou dírou až se mi nakonec podařilo vypálit z kolabující zóny rovnou do jiné dimenze! Přesněji řečeno do Falunu. Pod vedením DSA – Dalarna sport academy, se můžu účastnit každý všední den nějakého společného tréninku. A nejedná se pouze o společné běžecké tréninky jak tomu bývá zvykem v ČR, ty jsou spíše záležitostí oddílových tréninků. Týdenní plán začíná v pondělí dynamickým posilováním a následným volným kombotechem. Úterý je prozatím vyplněno “vodním běhání”. Středa skýtá dlouhý výběh napůl běh a napůl OB – neběhá nás to mnoho, takže většinou má každý svou farstu a o to je to zajímavější. Čtvrteční trénink je tzv. rozvojovou fází a to v podobě klasického OB (tratě se střídají co týden, takže trénujeme všechny distance) a následného rozboru a analýzy postupů. A páteční večer se tu místo do hospody chodí na indoor dráhu bouchat úseky – deset piv nebo 10x1km? Únava je stejná, ale efekt nesrovnatelný. Když se k tomu připočítají úterní oddílové úseky a čtvrteční nočák Natt cup je víkend ideální pro trochu regenerace a přípravu na další zabijácký pracovní týden.

kluci z Trpaslíka
kluci z Trpaslíka

Opravdu jiná dimenze. Možnosti, které nabízí jsou obrovské, stačí si jen vybrat. Tréninková skupina je složená z velmi kvalitních orienťáků, takže o dobré srovnání taky není nouze. Práce s mapou je téměř na denním pořádku. Tréninkové součty vypadají za první cyklus taky jako z jiné dimenze. A je to právě to, co jsem hledal? Léta jsem trénoval tak nějak napůl, pořádný základ jsem doháněl vysokou intenzitou, ale nemohlo se stát, že už jsem potenciál tohoto tréninku vyčerpal a jediným dalším krokem je vytvořit si pořádný objemový základ pro další růst? Zdá se mi, že tak nějak to bude. Musím to letos otestovat a pak to můžu zhodnotit. Snad i moje výkony budou ve srovnání s předchozími jako z jiné dimenze. Nachystejte uzenáče, na jaře jsem zpátky!