MČR krátká trať & ladění na MS

Minulý víkend se nesl ve znamení testování aktuální formy přesně po 16 dnech tréninku. Nebo lépe řečeno, testování jestli vůbec nějakou formu mám. Přimět hlavu k bezchybným výkonům se mi zdálo jako něco nemožného. Bez pocitu dostatečné běžecké kapacity nemám dost sil na odsunutí běžecké složky ve výkonu do pozadí a soustředění se na jenom na mapu. Podle toho taky vypadala kvalifikace (více než po měsíci závod s mapou). Prakticky žádný plán dopředu, vždy jen aktuální řešení problému bez jeho předvídání. Naštěstí nebyla kvalifikace tak technicky náročná, aby mě vytrestala třeba nepostoupením do A finále.

[mapa z kvalifikace – postupy]

Samozřejmě jsem si své chyby uvědomoval a o sobotním večeru jsem s Víčkem několikrát probral kvalifikaci i se snažil vymyslet dopředu co nejrobustnější taktiku. Samozřejmě to chtělo řádně vyčíst z mapy všechny podstatné detaily – např. vynechat skály a orientovat se spíše podle vrstevnic, zpomalit kdykoliv si člověk není jistý. Před kvalifikací mi neposkytla karanténa dostatek soukromí na ideální mentální přípravu. Ta nedělní na tom nebyla o moc lépe, ale kousek prostoru se tam na dobrou přípravu najít dal, takže jsem nastupoval do závodu mnohem koncentrovanější. Na mezičasech je to dobře vidět. Ustál jsem začátek a držel si tempo až do 14. kontroly. Pak přišly chyby, kdy jsem polevil v koncentraci a místo toho, abych řádně četl mapu, jsem to napálil tak nějak rovně. I přes tyto chyby jsem si dokázal, že mapovou techniku v sobě stále mám a můžu bojovat se špičkou elity v ČR. Už méně mě potěšilo zjištění, že na postupech kolmo do kopce jsem výrazně ztrácel – běžeckou formičku jsem si otestoval a musel jsem konstatovat, že není ideální!

[mapa z finále – postupy]

Hned po mistrovství na krátké vyrazila větší část českého týmu na závěrečné soustředění před MS do Itálie. Zveřejnit mapy nemůžu, neb by to bylo zásadní odhalení know-how Czech teamu. Jediné, co lze zhodnotit, je, že to bylo velmi náročné a přínosné soustředění. Sprintová sebedůvěra mi nechybí, middlová ještě trochu pokulhává (hodnocení kouče znělo: ztráta metodičnosti), ale zaznamenal jsem i dost světlých momentů, ze kterých se pokusím uvařit světovou formu.

Součet: 4 dny/6:29/59,48

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.