YESenický maraton

Premiéra na horském maratonu dopadla podle očekávání. Zkušení závodníci si podělili metály a nevyběhané mládí bylo vytrestáno, ovšem nedostali to zadarmo! Skupinu favoritů tvořil legendární “Vlčí Důl” a Dano Tomanek.

Po startu se hned utvořila vedoucí skupina a po výšlapu na Obří skály se vzdálila ostatním závodníkům. První občerstvovačka, pohoda, druhá občerstvovačka, pohoda, držím tempo a utíkám ostatním, třetí občerstovovačka, ještě zvládnu prohodit nějaký fór s obsluhou, asfaltová vložka Švýcárna – Praděd – Ovčárna, čtvrtá občerstvovačka už bez vtipů, 30. kilometr, kde by se měl lámat chleba a přichází krize, nabíjím gel, protahuju cukající se lýtka, kontroluju náskok, Karl von Axman se řítí od Petrových kamenů jak čarodějnice na sabatu, chytám druhý dech a snažím se nechytit křeče, Jelení studánka – další gel, zase mě seběhli, musím přidat, tak se snažím a jde to, když to udržím na Ztracené kameny, tak by to mohlo vyjít až do finiše, Ztracené kameny, začíná seběh na Skřítek, co mě to sakra píchlo do chodila, nemám píchlou větěv v botě, koukám, chytám křeč a upadám do borůvčí.. Postupně mě předbíhá Vašek s Karlem, Dano a jakýsi lyžař. Docházím poslední 2,5 km pěšky.

Pěkný očistec, 3:44 hod uběhlo jako nic, na poprvé jsem posbíral zkušenosti, příště (pokud OB sezóna dovolí) to bude lepší. Parádní výhledy, dobrá atmosféra, kvalitní konkurence, pivo, guláš a masáž v cíli, ideální letní proběhnutí.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.